czwartek, 8 października 2015

Fit środa w zimny czwartek :D

Dlaczego rozciąganie jest obowiązkowe oraz jak przygotować się do wykonania szpagatu :)

Przyznajmy się - nie ma kobiety lub dziewczynki (mniejszej czy większej), która nie marzyła o umiejętności robienia szpagatu. Jedne opanowują tę umiejętność szybciej, inne wolniej. I już tu mamy do czynienia z pierwszą zaletą dokładnego rozciągania po treningu. Jednak jest to tylko "korzyść", która płynie z regularnego stretchingu. 
Jest również korzyść zdrowotna. Nierozciągnięcie mięśni niesie za sobą wiele powikłań:
 • powszechnie znane zakwasy - powstają one po zbyt intensywnym treningu, nie zakończonym odpowiednim stretchingiem. Pamiętajmy również, że zakwasy są to mikro USZKODZENIA naszych mięśni. 
 • oprócz zakwasów, możemy również zerwać (całkowicie lub częściowo) mięsień
 • nierozciągnięte mięśnie wolniej przewodzą impulsy elektryczne, które sprawiają wrażenie "przetrenowanego organizmu"
 • nie rozciągnięty kręgosłup traci niezwykle ważne właściwości amortyzujące ! wtedy niezwykle łatwo o kontuzję, te w obrębie kręgosłupa są wyjątkowo szkodliwe
 • mięśnie nie regenerują się co wpłynie na czas po którym zobaczymy pierwsze efekty naszych treningów (znacznie go wydłuża)
Każde rozciąganie powinno rozpoczynać się od rozgrzewki! Nawet jeżeli nie wykonujemy ćwiczeń zasadniczych, zależy nam tylko na rozciągnięciu mięśni nie zapominajmy o krótkiej, średnio intensywnej rozgrzewce. 

Rozciąganie powinno być powolne, nigdzie nie możemy się śpieszyć. Nikt nie może nas poganiać. Pod żadnym pozorem nie możemy przekraczać granicy bólu ! Oddech powinien być ustabilizowany. 

Dzisiaj połączymy teorię z praktyką i przedstawiamy Wam kilka ćwiczeń sprawiających, że nasze ciało będzie giętkie, rozciągnięte i żadna kontuzja nie będzie nam straszna ! :>Lubicie rozciąganie, szpagat jest dla Was wyzwaniem czy robicie go bez najmniejszego problemu? ;>

6 komentarzy:

 1. jestem ogromną fanką stretchingu, zawsze po kursach rozciągam sie dodatkowo jeszcze 15 minut dla siebie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę kiedyś skorzystać z tych filmików :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proporcionem un remei per al tractament de diversos problemes de salut, mitjançant l'ús d'un medicament que s'ha proporcionat i els grans poden curar la malaltia per complet.

  Obat Epilepsi

  Obat Jantung Bocor Anak

  Obat Lipoma

  Obat Gerd

  OdpowiedzUsuń
 4. Przez wiele lat próbowałam diet, zaczynając od Dukana, po kopenhaską i south beach i inne cuda, nie wspominając o tabletkach na odchudzanie. Efekty raz były, a raz nie, ale rozregulowałam sobie całkowicie metabolizm i zdrowie też. Nie idźcie taką drogą, jest tylu fachowców dzisiaj, którzy potrafią pomóc także leniom, jak i osobom chorym np. na Hashimoto. Lepiej dwa razy pomyśleć i wybrać dobrego dietetyka online

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem kompletnie jak się zabrać za rozciąganie...marzy mi się dotarcie do punktu, w kórym będę potrafiła zrobić szpagat, ale narazie dopiero zaczynam na na siłowni i daleka droga przede mną...

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodany komentarz :) zachęcamy do obserwowania nas - Twins :>