środa, 23 września 2015

Misz masz #4 czyli pokolorujmy świat..lakierami

Chociaż na dworze pogoda już jesienna, robi się coraz zimniej i powoli żegnamy się z latem to nie pozwólmy, by przytłoczyła nas szara codzienność i nuda.
Dzisiejsza notka będzie dotyczyła paznokci. W końcu która kobietka nie lubi mieć ich zadbanych? :)
Niektórzy mówią, że ręce są naszą wizytówką. Powinnyśmy więc o nie dbać. Zdarza się, że patrzymy na nasze pięknie wypiłowane, świeżo pomalowane na różowo paznokcie i pojawia się myśl "czegoś mi tu brakuje".
Dlaczego więc nie wprowadzić tam trochę szaleństwa i różnych wzorków?

Jestem fanką przyozdabiania paznokci w ten sposób i bardzo często to robię.
Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Potrzeba po prostu trochę cierpliwości.
Nie potrzebujemy nawet specjalnych pędzelków :) wystarczy trochę chęci i..wykałaczka :) Trochę pomysłu, czasu, lakierów i wykałaczka i może nam powstać np. takie coś:


Możemy się zaopatrzyć lub (jeśli posiadamy) użyć gąbeczkę i zrobić sobie ombre na paznokciach :) Oto kilka przykładów, które robiłam na przestrzeni miesięcy:


Przepis na ombre jest prosty :)
Jeśli chcemy nałożyć ombre na całość jak to w przypadku pierwszego zdjęcia najpierw malujemy paznokcie na biało. Następnie nakładamy na gąbeczkę wybrane kolory lakierów i przyciskamy ją do paznokci :) czynność powtarzamy kilka razy, aby kolory były wyraźne. Następnie czekamy, aż wyschną i malujemy top coatem, aby je utrwalić :) Na trzecim zdjęciu pomalowałam paznokcie od razu na szaro, ale ponieważ kolor różowy jest intensywny widać go wyraźnie. Reszta twórczości to już wykonanie wykałaczką :)


Co myślicie o ozdabianiu paznokci w ten sposób ? Lubicie to robić ? Próbowałyście ? :>

//A.

1 komentarz:

Dziękujemy za dodany komentarz :) zachęcamy do obserwowania nas - Twins :>