wtorek, 8 września 2015

Wtorkowa strefa fitness #2

Ostatnio rynek fitness przeżywa prawdziwe "boom". Już nie tylko wybieramy się na zajęcia TBC czy klasyczny aerobik. Jesteśmy kuszone nowymi nazwami, nowymi zajęciami - instruktorzy każdych nowych zajęć obiecują nam zrzucenie kilogramów, a także coraz częściej świetną zabawę.

Dzisiaj chciałyśmy Wam pokazać coś co zaskoczyło i nas - było to w stu procentach pozytywne zaskoczenie.

Czas na jumping fitness! :>Pozornie banalne skakanie na trampolinie, jednak w praktyce ćwiczenia angażujące każdy mięsień naszego ciała. Jumping fitness jest to system treningowy mający za zadanie spalać zbędną tkankę tłuszczową, kształtować mięśnie przy jednoczesnej zabawie. 
Każdy z uczestników posiada swoją, jednoosobową trampolinę o niewielkich rozmiarach. Wykonuje się na niej ćwiczenia, które zaczerpnięte są z różnych dyscyplin sportowych. Często jest to połączenie typowych ćwiczeń z aerobiku oraz wolnych, a także szybkich skoków, czy pozornych "biegów" w miejscu. 

Poprzez zmienną grawitację większa liczba mięśni jest angażowana do pracy. Dzięki temu ćwiczenia są bardziej efektywne - zaobserwowano, że godzina zajęć na trampolinie pozwala spalic nawet do 800 kcal!


Oprócz sporej dawki endorfin zajęcia jumping fitness wpływają również na nasze zdrowie. Jest to trening kondycyjny wpływający na naszą wydolność (usprawnia krążenie i wpływa na pracę mięśni), koordynacja ruchowa wzrasta wskutek czego jesteśmy bardziej gibcy. To oczywiście tylko część zalet uczęszczania na tak nietypowe zajęcia. 

Pamiętajcie, nigdy nie próbujcie naśladować takich zajęć samodzielnie w domu. Są one bezpieczne i sprawiają frajdę tylko w obecności wykwalifikowanego instruktora. 


Czy byłyście już na takich zajęciach, chciałybyście, a może zupełnie do Was nie przemawiają?
Czekamy na Waszą opinię ! :> 
//J.

6 komentarzy:

 1. Te trampoliny muszą być zajebiste! Lepsze nawet niż siłownia :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no pewnie! :D ale "normalnym" osobom raczej ich nie polecamy - trzeba odnaleźć w sobie małego wariata i duże dziecko :D

   Usuń
 2. Fajna sprawa na tych nie skakałam, ale na tych dla dzieci miałam okazję i naprawdę jest to przyjemnie męczące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Męczy nas w domu a co mówiąc na zajęciach :D Niezwykle pozytywne i skaczące zmęczenie :))

   Usuń
 3. To coś dla mnie! Na takich zajęciach nie ma monotonii, jest za to mnóstwo energii! Chodzę na takie zajęcia do klubu FItandjump i jestem zachwycona!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodany komentarz :) zachęcamy do obserwowania nas - Twins :>